Wydrukuj tę stronę
sobota, 28 listopad 2020 15:08

Gotowe zasłony do pokoju dorastającego nastolatka

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Gotowe zasłony Gotowe zasłony

Pokoje młodzieżowe nie znoszą nudy i archaicznych pomysłów na aranżację. Jeśli po raz kolejny słyszysz od swojego dziecka, że nie znasz się na tym, co obecnie modne w trendach wnętrzarskich, koniecznie zapoznaj się z pomysłami na dekorację przestrzeni, gdzie gotowe zasłony przyczynią się do tego, że zwyczajny do tej pory pokój zupełnie zmieni swoje dotychczasowe oblicze!

 

Gotowa zasłona - nie tylko materiał, ale również motyw graficzny

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami i cenimy wysoką jakość estetyczną w naszym najbliższym otoczeniu. Zasłony jednokolorowe wielu nastolatkom przechodzącym okres buntu wydają się zbyt sztampowe i pozbawione wyrazu. Szybciej są w stanie przekonać się do nich dziewczyny, zwłaszcza, jeśli bierzemy pod uwagę zasłony malinowe lub w odcieniach słonecznych pasteli, żółtego, pomarańczowego i zielonego. W pokoju romantycznej nastolatki można zaaranżować zasłony amarantowe, czyli o barwie stopniowo przechodzącej z czerwieni w fiolet. Z pewnością pasować będą do klasycznych, białych ścian lub oprawy osadzonej w delikatnym odcieniu liliowym. Okazuje się, że zasłony młodzieżowe z nadrukiem najczęściej wybierają osoby z silną potrzebą indywidualności, uciekające od tego, co już wcześniej zostało wypróbowane. Trzeba przyznać, że oferta zasłon z nadrukiem zachwyca obecnie bardziej, niż kiedykolwek wcześniej.

Zasłony gotowe z nadrukiem - wybór i jakość

W zależości od indywidualnych potrzeb, możemy zdecydować się na zasłony gotowe na przeplotkach lub bez. Pierwsze rozwiązanie nazywane jest także często “zasłonami z kółkami”. Wybór właściwej zasłony zależeć będzie też od karnisza, jakim dysponujemy w domu. Przeplotki w zasłonach pozwalają na rezygnację z żabek, na których zawiesza się zasłony oraz firanki gotowe. Karnisz jedynie “przechodzi” przez metalowe kółeczka, rozmieszczone w określonych odległościach. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Większość obecnie produkowanych zasłon z nadrukami ma właśnie taką formę. Przy wieszaniu ich na oknie zdecydowanie oszczędzamy czas oraz energię, ponieważ nie musimy już upinać każdej żabki karnisza osobno i odmierzać idealnej odległości.

Zasłony gotowe - najpopularniejsze motywy

Dorastającym nastolatkom najbardziej podobają się motywy graficzne, które w dużym stopniu pokrywają się z ich osobistymi zainteresowaniami. Dużą popularnością wśród klientów sklepów stacjonarnych i internetowych cieszą się zasłony z nadrukiem m. in.:

  • idoli muzycznych i filmowych

  • krajobrazów natury

  • krajobrazów egzotycznych

  • zwierząt

  • światowych zabytków

  • kompozycji futurystycznych, 3D, iluzji przestrzennych

  • scen z ulubionych filmów

  • kompozycji abstrakcyjnych, reprodukcji dzieł malarskich

  • obrazków komiksowych

Jakość materiału również ma ogromne znaczenie. Młodzież zasłony z welwetu pozostawia raczej starszemu pokoleniu. Widzą je prędzej w domowych salonach i pokojach przeznaczonych dla gości, aniżeli we własnych pokojach. Najważniejsze, żeby zasłona była łatwa w montażu, o ciekawym zestawieniu barw, sprawiała kłopotów w ewentualnym praniu i nie wymagała dodatkowego prasowania, bo większość dzieciaków tego nie znosi.

Zasłony jednokolorowe

Zasłony jednokolorowe