Wydrukuj tę stronę
wtorek, 13 lipiec 2021 10:18

Ekologiczne prezenty firmowe – podwójna reklama dla firmy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
butelka z nadrukiem firmowym butelka z nadrukiem firmowym mojabutelka.pl

Dobrą, społecznie odpowiedzialna firmę można dzisiaj poznać nie tylko po tym, co  mówi, ale także po wyznawanej ideologii czy rodzaju upominków i gadżetów, w jakie inwestuje dla pracowników oraz klientów.

Udany marketing będzie dzisiaj brał pod uwagę głównie światopogląd potencjalnych klientów i to w zgodzie z nim będzie tworzył sposoby reklamowania swojej działalności oraz przygotowywał upominki.

Ekologiczne prezenty firmowe – co dzisiaj jest na czasie?

Kolejne wielkie firmy rezygnują dzisiaj z wykorzystywania plastiku w produkcji, redukują ilość opakowań oraz folii – proekologiczne nastawienie jest widoczne w zasadzie na każdym kroku. Także klienci wolą ekologiczne rozwiązania – dlatego najlepiej jako upominki sprawdzają się ekologiczne prezenty firmowe. Wśród najczęściej wskazywanych odpowiednich ekologicznych prezentów firmowych znajdują się torby ekologiczne z nadrukami oraz butelki termiczne z logo firmy. Taki rodzaj upominku ma dwojakie znaczenie: po pierwsze daje znać klientowi, że ten jest dla niego ważny, podobnie jak jego przyszłość. Po drugie, ekologiczne prezenty firmowe mówią także o poczuciu odpowiedzialności firmy za los ziemi i chęci wprowadzania zmian na lepsze. Im więcej firma inwestuje w proekologiczne działania oraz materiały i gadżety z tego zakresu, za tym bardziej nowatorską i nowoczesną uchodzi w oczach świata – czyli w oczach klientów, również tych potencjalnych.

Dlaczego ekologiczne prezenty firmowe?

Jeśli firma deklarująca chęć naprawy świata i przeciwdziałania „wszelkiemu złu” daje swoim klientom plastikowe długopisy czy nic nieznaczące breloczki, przeczy sama sobie i staje się tym samym niewiarygodna. Ekologiczne prezenty firmowe mają potwierdzać słowa i czyny przedsiębiorstwa, być jej wizytówką. Co więcej – to faktycznie działa. Odpowiednio przygotowana, ekologiczna butelka termiczna jest chętne zabierana – na spacer, na siłownię, na dłuższy wyjazd – bez znaczenia, czy to prywatny, czy slużbowy.