wtorek, 02 czerwiec 2020 16:34

Dziedziny sztuki, o których należy pamiętać

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Obraz olejny - Leonardo da Vinci Obraz olejny - Leonardo da Vinci

Sztuka to nie tylko malarstwo, czy aktorstwo, ale przede wszystkim literatura, a także muzyka, czy architektura. Jej dziedzin jest naprawdę sporo, dlatego też warto o nich pamiętać. Sztuka od zawsze była tworzona przez wielkich ludzi, którzy można powiedzieć, że byli obdarzeni darem oraz talentem.

Jakie, więc sztuka skrywa dziedziny?

Malarstwo.

Malarstwo jest dziedziną sztuki, która rozwija kreatywność oraz umiejętności techniczne. Jest również gałęzią sztuki plastycznej, czyli jedną z podstawowych sztuk pięknych. Na przestrzeni lat wszystkie dzieła zostały jeszcze bardziej docenione. Niestety niektóre z nich nie zostały zachowane do dzisiaj, dlatego też nie możemy ich zobaczyć osobiście. Oczywiście są one dostępne w internecie, jak i również w książkach. Najbardziej znanym obrazem jest Mona Lisa, która została namalowana przez wybitnego malarza, jakim był Leonardo da Vinci.

Rzeźba.

Rzeźbiarstwo tak samo, jak malarstwo jest zaliczane do sztuk plastycznych. Wyróżnia go przede wszystkim trójwymiarowość, która jest jej cechą charakterystyczną. Każda rzeźba posiadała swoją własną cechę, która ją wyróżniała. Jedne z nich były pełne, a inne zaś pojedyncze. Wyróżniało się je też, ze względu na abstrakcyjny temat, jak i również przedstawiający daną postać. Najsłynniejszą rzeźbą, znajdującą się we Florencji jest rzeźba pod tytułem Dawid, której autorem jest Michał Anioł. Pochodzi ona z lat 1501–1504.

Architektura.

Tworzenie i projektowanie wielkich budowli jest ogromną sztuką, kontynuowaną do dzisiaj. Dzięki nim świat się zmieniał, bardziej ukulturalniał oraz otwierał się na społeczeństwo. Architektura to dziedzina sztuki, którą tworzyli i nadal tworzą ludzie wybitni, charakteryzujący się dobrym stylem, a także ogromną wiedzą. Jedną z najbardziej znanych budowli na świecie jest oczywiście Koloseum, które znajduje się we Włoszech. Jest to zabytkowa budowla, która od zawsze budziła ogromne zainteresowanie.

Muzyka, taniec, film, fotografia.

Ze sztuką mamy czasem do czynienia nawet na co dzień, ponieważ jest nią praktycznie wszystko, co się w jakiś sposób wyróżnia. Dawniej tak samo, jak teraz muzyka, taniec, film oraz fotografia były bardzo cenione i tworzyli ją również niesamowici muzycy, tancerze, jak i również aktorzy. Sztuka jest czymś bardzo wyjątkowym, czymś, po co ludzie bardzo lubią sięgać. Oczywiście tworzą ją też oni.

Malarstwo, rzeźba oraz architektura są podstawowymi dziedzinami sztuki, o których każdy powinien coś wiedzieć.