Cięcie drzew i krzewów ozdobnych, to ważny element pielęgnacji ogrodu, który decyduje o zdrowiu, wyglądzie oraz długowieczności roślin. Zrozumienie różnorodności technik cięcia oraz ich odpowiednie stosowanie, w zależności od typu rośliny i jej stanu zdrowotnego może znacząco wpłynąć na krajobraz naszego ogrodu.

Uprawa warzyw, której celem jest osiąganie wysokich plonów, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów, sprawia, że coraz częściej sięgamy do nowoczesnych technologii oraz innych metod uprawy. Wśród nich, szczególną rolę odgrywają nawozy mineralne o przedłużonym działaniu oraz zaawansowane techniki kiełkowania nasion. Te dwa elementy, poprawnie zastosowane, mogą znacząco wpłynąć na wzrost i rozwój upraw warzywnych.

piątek, 03 maj 2024 14:06

Skalniaki - ozdoba Twojego ogrodu

Skalniaki, to nie tylko ozdobne akcenty w ogrodach usytuowanych na wzniesieniach, ale także praktyczne rozwiązania umożliwiające eksponowanie roślin, w trudnych warunkach. Warto dowiedzieć się jakie rośliny możemy zastosować, aby były niezawodne i zdobiły skalniaki swoim kwitnieniem wczesną wiosną.

Strona 1 z 11