piątek, 03 marzec 2023 13:29

Skład budowlany w Szczecinie — Jak wybrać chemię budowlaną?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chemia budowlana - sklep online Chemia budowlana - sklep online mat.prasowe

Chemia budowlana przez ostatnie kilkanaście lat stała się kategorią niezwykle wyspecjalizowanych produktów, które w wielu przypadkach są określone do ściśle określonych prac. To, co kiedyś było uniwersalnym rozwiązaniem, obecnie jest mało pożądanym produktem, który nie spełnia swojego zadania w stopniu, jaki jest wymagany przez inwestora.

Dlatego warto sprawdzić gdzie i jak kupić profesjonalną chemię budowlaną, która zapewni nam wysoki poziom ochrony i trwałości po przeprowadzonych pracach budowlanych czy remontowych. W tym miejscu warto sprawdzić, jakie produkty z tej kategorii są wybierane przez ekspertów z branży, którzy nie mogą sobie pozwolić na materiały o wątpliwej jakości. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, gdzie i jak wybrać chemię budowlaną, która jest niezbędnym elementem każdej budowy i remontu, sprawdź koniecznie ten wpis.

Chemia budowlana - sklep online

Chemia budowlana to różnego rodzaju kleje, tynki, szpachle, silikony, żywice, fugi i zaprawy. Wśród tych produktów możemy rozgraniczyć również podkategorie jak kleje montażowe, kleje do płytek i kamienia, kleje epoksydowe czy kleje do podłóg drewnianych i wykładzin. Tak duża specjalizacja produktów w zakresie chemii budowlanej pozwala na optymalne dobranie rozwiązania do konkretnego problemu. Dzięki temu możemy liczyć na trwałe rozwiązanie, które sprosta niekorzystnym oddziaływaniom warunków zewnętrznych przez wiele lat.
Szukając materiałów w kategorii chemii budowlanej, warto wziąć pod uwagę takich producentów jak Ardex, Bostik, Botament, Keerakoll, PCI czy Sopro. Są to producenci profesjonalnej chemii budowlanej, która spełnia bardzo wysokie wymogi pod względem wytrzymałości. Daje nam to poniekąd pewność, że wykorzystanie produktów z oferty tych producentów pozwoli nam zapomnieć o konieczności dokonywania drobnych napraw czy uzupełnień w kolejnych latach.

Jastrych szybkowiążący Rapidur M5 747

Zaprawa jastrychowa Rapidur M5 od Sopro to wzbogacona tworzywem sztucznym, sucha zaprawa, która dedykowana jest do wytwarzania jastrychu cementowego. Sprawdzi się ona w jastrychu ogrzewanym, pływającym i zespolonym. Jastrych Rapidur M5 z pewnością jest doceniany wszędzie tam, gdzie dużą wagę ma oszczędność czasu. Jej atutem jest możliwość układania płytek już po 24 godzinach, wysokie parametry wytrzymałościowe oraz bardzo dobre właściwości robocze, możliwość nanoszenia pompą oraz możliwość zastosowania jako warstwy ostatecznej.

Klej elastyczny — Ardex X 7 G Plus

Jeśli szukamy elastycznego kleju na bazie cementu, Ardex X 7 G Plus będzie jednym z ciekawszych rozwiązań. Ten klej elastyczny przeznaczony jest do osadzania oraz układania płytek i materiałów izolacyjnych. Z powodzeniem możemy stosować go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, na powierzchniach poziomych i pionowych. Wysoka wydajność, duża stabilność oraz stosunkowo długi czasu użycia, zapewnia niezwykle szeroki zakres zastosowania kleju Ardex X 7 G Plus

Klej do styropianu i wełny mineralnej

W przypadku klejów do styropianu mamy zarówno gotowe jak suche zaprawy, wymagające wcześniejszego przygotowania. Tu bez wątpienia większość może kojarzyć takie kleje do styropianu jak Ceresit CT 83, czy Ceresit CT 84. W przypadku tego pierwszego mamy do czynienia z zaprawą klejącą EPS, która jest przeznaczona do mocowania płyt styropianowych. Ceresit CT 83 zapewnia wysoką przyczepność do podłoży mineralny, dobrą odporność na warunki atmosferyczne, stosowanie ze styropianem grafitowym oraz możliwość aplikacji maszynowej. Natomiast Klej poliuretanowy Ceresit CT 84 jest przeznaczony do wełny mineralnej i styropianu. Jest to produkt jednoskładnikowy, który zapewnia wydajność do dziesięciu metrów kwadratowych, o wiele wyższą siłę klejenia w porównaniu do tradycyjnych klejów cementowych. Dużą zaletą Kleju Ceresti CT 84 jest możliwość kołkowania już po upływie dwóch godzin, co znacząco wpływa na przyspieszenie prac związanych z termoizolacją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat chemii budowlanej oraz suchej zabudowy, sprawdź koniecznie ofertę Nowa-System — hurtowni budowlanej w Szczecinie oraz sklep internetowy dostępny pod adresem www.nowa-system.pl, gdzie znajdziesz setki produktów budowlanych oraz porady dotyczące ich wykorzystania.