wtorek, 30 marzec 2021 10:59

Czy warto kupić grzejniki elektryczne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
grzejnik elektryczny cena grzejnik elektryczny cena pixabay

Grzejniki elektryczne są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na szybkie ogrzewanie pomieszczenia. Dzięki temu, że w sklepach znajdziemy coraz lepsze modele grzejników w coraz niższych cenach,urządzenia te stają się coraz bardziej popularne. Sprawdź, na co zwrócić uwagę szukając grzejnika do swojego domu.

 

Czy istnieje sposób na tanie ogrzewanie z grzejnikiem elektrycznym?

Grzejniki elektryczne, wedle obiegowych opinii, są szybkim sposobem na astronomiczny wzrost cen energii elektrycznych. Należy jednak wiedzieć, że nowoczesne grzejniki produkowane są z nowoczesnych surowców, zapewniających szybkie nagrzewanie się i maksymalizację emisji ciepła. Należy również zwrócić uwagę na to, że koszt montażu instalacji grzewczej złożonej z elektrycznego grzejnika jest zerowy. Wystarczy kupić elektryczny grzejnik w sklepie i przywieźć go do domu w bagażniku osobowego auta. Jeśli porównamy taki sposób montażu instalacji z budową instalacji centralnego ogrzewania, okazuje się, że przez długi czas wyjdziemy korzystniej na kupnie nowoczesnych grzejników elektrycznych. Więcej sprawdź tutaj: grzejnik elektryczny cena w sklepie Elar.

Oszczędność miejsca

Dodatkową zaletą kupna grzejnika elektrycznego jest oszczędność miejsca. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych domów jednorodzinnych lub domków letniskowych, w których projekcie nie przewidziano kotłowni. Grzejniki elektryczne są zasilane z gniazdek elektrycznych i nie wymagają podłączenia do żadnego systemu grzewczego.

Grzejniki elektryczne konwekcyjne i radiacyjne

Grzejniki elektryczne konwekcyjne są znacznie bardziej popularne w tym zestawieniu. Generują ciepło do pomieszczenia poprzez ogrzanie powietrza dostarczonego do wnętrza urządzenia. Podniesienie temperatury powietrza wywołuje naturalne zjawisko unoszenia się go ku sufitowi powstaje cyrkulacja. Niestety, ten typ ogrzewania nie sprzyja zachowaniu zdrowia przez alergików, bo powietrze, którym muszą oddychać użytkownicy pomieszczenia, zawiera w sobie dużo pyłków i roztoczy, wzbitych z podłogi i innych powierzchni. Grzejniki radiacyjne, czyli promiennikowe, oddają ciepło na całej swojej powierzchni (działają w oparciu o zjawisko równomiernego rozchodzenia się fal cieplnych). Dzięki temu, osoby przebywające obok grzejnika uzyskują wrażenie, jakby stały obok kominka. Grzejniki elektryczne radiacyjne są chętnie kupowane do niewielkich pomieszczeń.

Jak widać, istnieje szereg powodów, dla których kupno grzejnika elektrycznego może być rozsądnym wyborem. Przed ostateczną decyzją należy jednak solidnie porównać koszty różnych opcji na ogrzewanie pomieszczenia.