czwartek, 27 sierpień 2020 07:30

Czym na tle innych mebli wyróżniają się krzesła patchworkowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Krzesła do salonu patchwork Krzesła do salonu patchwork

Lubisz oryginalne rzeczy, nie boisz się odważnych wzorów i kolorów? W takim razie krzesła patchworkowe zostały stworzone z myślą o takich osobach jak Ty!

 

Krzesła patchworkowe – na czym polega ich fenomen?

Mogłoby się wydawać, że zakup krzesła nie powinien być niczym trudnym. Wszak to jedno z podstawowych mebli, jakie mieszczą się w większości domów. Ale jeżeli zaczniemy poszukiwania, to szybko może się okazać, że w sprzedaży dominują krzesła drewniane czy metalowe z tapicerowanym siedziskiem. Schody zaczynają się wtedy, gdy marzy nam się coś oryginalnego, czego nie spotkamy w pierwszym lepszym mieszkaniu, do którego się udamy. A właśnie takie są krzesła patchworkowe. Czym wyróżniają się na tle innych? Otóż na pewno są wyjątkowe pod względem wizualnym. Bo pod słowem patchwork kryją się różne kawałki materiałów, które łączy geometryczny kształt (zazwyczaj kwadrat lub trójkąt) - materiały te zszywane są w jedną całość i tworzą nietuzinkowe obicie krzesła. Patchwork doskonale sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych oraz modnym ostatnio stylu skandynawskim, gdzie wszystko jest stonowane, a krzesła są jednym z wyróżniających się elementów. Bo pamiętajmy, że mniej znaczy więcej. Nie można przesadzić z ilością wzorów i stylów, aby nie dopuścić do chaosu i stworzenia wnętrza, które będzie odbierane jako przytłaczające...

Co do początków patchworku, to sięgają one XIX-wiecznej Anglii, w której najniższa klasa społeczna ze ścinków materiałów zaczęła tworzyć niezbędne im rzeczy, takie jak narzuty, dekoracje na ścianę czy stroje. Efekty ich pracy zachwycały, aż z czasem styl ten wszedł na salony i doczekał się tego, że obecnie krzesła tapicerowane patchwork należą do jednego z najgorętszych trendów wnętrzarskich. 

Oryginalne krzesła do salonu patchwork i ich zalety

Omawiając krzesła tapicerowane patchwork, przede wszystkim podkreśla się ich walory estetyczne. Ale ten rodzaj mebla jest też bardzo wygodny i łatwy w użytkowaniu, bowiem różnorodne wzory sprawiają, że ewentualne zabrudzenia są mniej widoczne i taką tapicerkę można czyścić rzadziej niż ma to miejsce w przypadku mebli z jasnym, jednobarwnym obiciem. Poza tym takie krzesła zazwyczaj są unikatowe i nawet jeśli tworzy się określoną serię, to ciężko jest o idealne dopasowanie wzorów i stworzenie dwóch identycznych egzemplarzy. Dostępne w naszym sklepie oryginalne krzesła do salonu patchwork wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są miłe w dotyku i pięknie prezentują się mimo upływu czasu.