sobota, 23 lipiec 2022 16:54

Dlaczego warto kupić suszarkę do prania? Wyjaśniamy!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
suszarka do prania suszarka do prania pixabay

Coraz więcej osób docenia wygodę, jaką na co dzień zapewnia posiadanie suszarki do prania. To funkcjonalne urządzenie pozwala bardzo szybko wysuszyć mokre ubrania, odświeżyć je i sprawić, że można od razu schować je do szafy bez konieczności rozwieszania.

Niewielkie rozmiary, cicha praca i możliwość dostosowania trybu działania do rodzaju suszonych materiałów to tylko kilka podstawowych zalet tych sprzętów. Dlaczego warto wyposażyć swój dom w suszarkę do prania? Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie tego urządzenia!

Największe zalety posiadania suszarki do prania

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór suszarek do prania, które oferują różne mniej lub bardziej zaawansowane funkcje – wystarczy zajrzeć na stronę sklepu Neonet: https://www.neonet.pl/duze-agd/suszarki.html, by się o tym przekonać. Jednak wszystkie modele mają kilka cech wspólnych. Są to zalety, które sprawiają, że zakup suszarki to tak dobry pomysł.

Przede wszystkim urządzenie tego typu pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki niemu unikasz czasochłonnego rozwieszania mokrego prania po wyjęciu go z pralki. Po drugie, wyjęte z bębna tkaniny – wbrew temu, czego obawia się wiele osób – nie są pomięte. Innowacyjne systemy redukcji zagnieceń pozwalają zapomnieć o tym problemie i ułatwiają prasowanie. Po trzecie – nie musisz suszyć prania na sznurach w domu. Wiszące w pomieszczeniach mokre materiały sprawiają, że wzrasta wilgotność powietrza, co może skutkować pojawieniem się grzybów i bakterii we wnętrzach. Łatwo tego uniknąć, decydując się na zakup nowoczesnej suszarki.

Ciekawe rozwiązania techniczne

Nowoczesne suszarki do prania to kompaktowe, ciche urządzenia, które zajmują mało miejsca i działają w bardzo energooszczędny sposób. Możesz wybierać spośród sprzętów o różnych klasach energetycznych, nawet A+++! Oczywiście to, jak zaawansowane jest dane urządzenie, ma również wpływ na jego cenę, jednak warto zainwestować w przyszłe oszczędności. Na funkcjonalność suszarek do prania wpływają takie kwestie jak:

 • duża ładowność– zazwyczaj wynosi ona 7–9 kg;
 • możliwość montażu w zabudowie pionowej– producenci oferują specjalne łączniki, dzięki którym suszarkę można ustawić na pralce;
 • większe drzwiczki– w niektórych modelach są one na tyle duże, że wygodnie można wkładać przez nie np. koce;
 • czytelny wyświetlacz LCD– który ułatwia programowanie urządzenia i kontrolę nad parametrami suszenia,
 • silnik inwerterowy– czyli nowoczesny, bezszczotkowy, działający dużo szybciej i ciszej od tradycyjnych,
 • pompa ciepła– która poprawia efektywność suszenia i znacznie zmniejsza pobór energii.

Dodatkowe funkcje, które ułatwią Ci życie na co dzień!

Co jeszcze wpływa na komfort codziennego użytkowania suszarki do prania? Z całą pewnością zaawansowane możliwości, które oferuje ten sprzęt, np.:

 • szeroki wybór programów suszenia dostosowanych do właściwości różnego typu tkanin;
 • system inteligentnych czujników, które umożliwiają urządzeniu regulowanie pracy w zależności od tego, jak wilgotne są materiały w bębnie;
 • opcja opóźnionego startu– można ustawić, kiedy konkretnie urządzenie ma się włączyć
 • funkcje parowe– pozwalają dodatkowo odświeżyć tkaniny, nadać im przyjemny zapach i sprawić, że będą łatwiejsze do wyprasowania;
 • tryby działania redukujące zagniecenia.

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że suszarki nie tylko ułatwiają wykonywanie obowiązków domowych, ale i są w pełni bezpieczne dla materiałów, nawet delikatnych. Również prasowanie staje się o wiele szybsze!

Wybierz sprzęt dla siebie!

Choć jeszcze kilkanaście lat temu suszarka w domu lub mieszkaniu uznawana była za ekstrawagancję, obecnie dla wielu osób jest to podstawowy element wyposażenia, bez którego suszenie prania byłoby bardzo uciążliwe. Nowoczesne urządzenia nie są drogie, za to pozwalają oszczędzać czas i miejsce. Po wyjęciu z suszarki ubrania lub inne tekstylia można od razu schować do szafy, bez konieczności rozwieszania ich. W domu panuje mniejsza wilgoć, co ma pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Sprawdź, jakie modele ma w swojej ofercie sklep Neonet i wybierz sprzęt, który ułatwi Ci życie!