czwartek, 28 kwiecień 2022 15:31

Materac twardy kieszeniowy, dla kogo z jaką wagą?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materace twarde materace twarde Photo by Jean van der Meulen: https://www.pexels.com/photo/white-and-grey-quilt-set-1457845/

Kupując materac należy zwrócić uwagę na jego twardości. Odpowiednio dobrany materac pozwoli na regenerujący sen i właściwe podparcie poszczególnych części ciała.

Zbyt miękki materac może być nietrwały i powodować bóle pleców. Z kolei materac zbyt trwały może skutkować niewyspaniem i tzw. uczuciem połamania. Poniżej wyjaśnimy jak dobrać twardość materaca, aby móc cieszyć się zdrowym i komfortowym snem a rankiem być wypoczętym i gotowym na nowe wyzwania.

Materac kieszeniowy jakie ma zalety

Materac idealnie podpierający to taki, który zapewni solidne podparcie i wytrzymałość. Warto zwłaszcza dla osób dorosłych zwrócić uwagę na materace kieszeniowe. Wyróżniamy wersję pocketową, która posiada 262szt sprężyn na 1m2. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce materiału, dlatego materac pracuje cicho. Przy znacznej różnicy wagi pomiędzy dwoma osobami śpiącymi należy wybrać konstrukcję multipocket, posiada 510szt sprężyn na 1m2. Dzięki takiej budowie wiercenie, obracanie się drugiej osoby jest zupełnie nieodczuwalne. Konstrukcja kieszeniowa podzielona jest na 9 stref twardości co gwarantuje wygodny wypoczynek. Duży wybór materacy twardych znajdziesz na https://sennes.pl/materace-twarde

Co mówi nam skala twardości materacy

Producenci materacy stosują zazwyczaj czterostopniową skalę twardości materacy, która ułatwia kupującemu podjęcie decyzji o zakupie. Materac H1 jest miękki, H2 średnio twardy, materac H3 twardy, H4 bardzo twardy. Osoby ważące mniej niż 60kg powinny wybrać materac miękki. Jeśli waga jest w przedziale 60-100kg materac średnio twardy. Z kolei gdy waga jednej osoby śpiącej przekracza 100kg zaleca się wybór materaca ze stroną twardą. Materac bardzo twardy należy wybrać gdy waga   przekracza 120kg. Oczywiście przy wyborze materaca i jego twardości należy się sugerować swoją wagą ale też upodobaniami.

Wykończenie materaca twardego

Jeśli zapadła decyzja i potrzebujemy materac ze stroną twardą to będzie on miał w budowie materiał utwardzający. W tym celu stosuje się kokos lub trawę morską. Kokos jest wykonany z łupiny orzecha kokosowego, posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Podobne właściwości ma trawa morska, która dodatkowo posiada zapach suchej trawy, działając odprężająco. Strona twarda materaca z wykorzystaniem kokosu czy trawy morskiej poprawia wentylację wewnątrz materaca, zapobiega nadmiernemu poceniu się. Materac jest wzmocniony i odporniejszy na odkształcenia.

Zakup przez internet materaca 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup materaca w sklepie internetowym. Na łamach internetu można swobodnie porównać asortyment i ofertę u różnych producentów. Na uwagę zasługuje sklep internetowy Sennes.pl. To producent materacy oferujący materace trwałe i wysokiej jakości, dopasowane do potrzeb klienta. Zakup internetowy to gwarancja dobrej ceny a zakupiony materac w Sennes.pl dostarczany jest pod wskazany adres na płasko.