środa, 11 maj 2022 09:37

Srebro w skandynawskich wnętrzach - lampy, dodatki i meble

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
lampy w stylu skandynawskim lampy w stylu skandynawskim pixabay

Kolor srebrny jest raczej dość rzadko łączony z aranżacją wnętrz. Owszem, kojarzy się on z czystością, minimalizmem i luksusem, ale mimo to można go z powodzeniem wykorzystać jedynie w dwóch stylach aranżacyjnych: skandynawskim i glamour.

Co ciekawe, w stylu rodem ze Skandynawii możliwości wykorzystania tego koloru są znacznie szersze. I właśnie dlatego warto się z nimi zapoznać.

Lampy - źródło światła i stylu

Nowoczesne lampy w stylu skandynawskim nie muszą być srebrne, ale dobrze będzie, jeśli wybierze się modele dostępne w tym właśnie kolorze. Dlaczego? Bo to one wprowadzają do skandynawskiego wnętrza harmonię i spokój. Srebrne lampy skandynawskie nie muszą być minimalistyczne. Do aranżacji można wprowadzić m.in. lampy kryształowe, które rozświetlą się prawdziwą feerią świateł. Można też postawić na modele czarne lub ciemnobrązowe, w których duży, masywny klosz będzie utrzymany w srebrnym kolorze. W lampach skandynawskich można też postawić na srebrne dodatki, które będą ładnie kontrastować z resztą kompozycji.

Meble rodem ze Skandynawii

Srebro we wnętrzu skandynawskim może zagościć również w postaci mebli. Owszem, trudno sobie wyobrazić, aby tak hołubione przez mieszkańców Północy konstrukcje z drewna zostały zastąpione meblami ze stali nierdzewnej (lub cynkowanej), ale można je przecież doposażyć w ładne, srebrne zdobienia. Srebrne meble skandynawskie mogą zostać wyposażone w zestaw srebrnych krawędzi, delikatnych, wręcz zwiewnych i smukłych nóżek, a także dodatkowych, funkcjonalnych uchwytów. Srebrne mogą być też oparcia w krzesłach, krawędzie w biurkach itd. Niektóre z tych dekoracji mogą dość subtelnie komponować się z wnętrzem.

Dodatki skandynawskie

Czym byłoby wnętrze urządzone w stylu skandynawskim, gdyby zabrakło w nim pięknie prezentujących się, srebrnych dodatków? Pierwsze skojarzenia z tym tematem nieodłącznie wiążą się z lustrami, które optycznie powiększają przestrzeń i wprowadzają do niej jeszcze więcej światła. Do pokoju urządzonego w tym stylu można też wprowadzić srebrne donice skandynawskie, które można usytuować np. na łatwo dostępnej i dobrze widocznej półce. Opcjonalnie można też wykorzystać potencjał dekoracji ściennych, w tym srebrnych, naturalnych motywów (np. zwierzęcych). Będą one idealnym uzupełnieniem dla minimalistycznego, choć funkcjonalnego wystroju wnętrza.

Podsumowując, trudno wyobrazić sobie styl skandynawski bez srebrnych dodatków, lamp i ciekawie zaprojektowanych mebli. Ich zaletą jest możliwość dowolnego, wręcz unikalnego wykorzystania srebrnych dodatków.