czwartek, 12 styczeń 2023 11:08

Halvetic i jego działanie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Jak działa środek na chwasty Halvetic? Jak działa środek na chwasty Halvetic? mat.prasowe

Halvetic to występujący w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie, skuteczny w działaniu środek chwastobójczy. Przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Powoduje on zmniejszenie o połowę zużycia substancji aktywnej. Doskonale działa zarówno w wodzie twardej, jak i w niesprzyjających warunkach. Zawartość substancji czynnej (glifosat) to aż 180g/l. Na polu, na którym stosowano środek, można uprawiać wszystkie rośliny, z zachowaniem kilkudniowego odstępu. Pierwsze efekty działania środka Halvetic można zobaczyć już po upływie 7-10 dni, a ostatecznie chwasty będą zamierały po upływie 2-4 tygodni.

Halvetic – najlepszy środek na chwasty

Środek należy odpowiednio dopasować do panującego zachwaszczenia oraz do aktualnych warunków na polu. Należy postępować ściśle zgodnie ze wskazówkami zawartymi na etykiecie i używać kwalifikowanego materiału siewnego. Maszyny także należy dokładnie czyścić, aby nie roznosić dalej środków chwastobójczych na inne rośliny. Zabiegi uprawowe można rozpocząć po 2 dniach po zwalczeniu chwastów rocznych i po 5 dniach po zwalczeniu chwastów wieloletnich. Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia, w którym można będzie siać i sadzić rośliny, musi wynieść 2-5 dni. Zalecana ilość wody to od 100l do maksymalnie 300l, przy czym optymalna ilość wody wynosi 100l-150l dla jak najlepszej skuteczności zabiegu.

Jak działa środek na chwasty Halvetic?

Rośliny pobierają środek chwastobójczy poprzez zielone części (liście, zielone pędy czy niezdrewniałą korę), a następnie rozchodzi się on wewnątrz rośliny. Dzięki temu, że sprawnie dociera do korzeni czy rozłogów, szybko powoduje zahamowanie wzrostu i rozwoju, a co za tym idzie, zamieranie całej rośliny. Wysokie temperatury, silne nasłonecznienie czy wilgotność powietrza, zdecydowanie przyspieszają i usprawniają działanie środka. Havletic gwarantuje wysoką skuteczność w walce z chwastami i jednocześnie wyższe bezpieczeństwo jego używania.

 • Dawka 1,5l/ha dobrze sprawdzi się w przypadku fiołków polnych, komosy białej czy chwastnicy jednostronnej.
 • Dawka 2,5l/ha pozbędzie się między innymi psianki czarnej, chabra bławatka i gwiazdnicy pospolitej.
 • Dawka 3,0l/ha nada się w przypadku żółtlicy drobnokwiatowej, fiołków polnych czy samosiewów zbóż.
 • Dawka 4,0l/ha pokona bez problemu babkę lancetowatą, koniczynę polną, mniszek pospolity albo wiechlinę roczną.
 • Dawka 5,0l/ha wyniszczy życicę trwałą, bylicę pospolitą, krwawnik pospolity albo miotłę zbożową.
 • Dawka 6,0l/ha świetnie sprawdzi się w przypadku pokrzywy zwyczajnej, życicy trwałej, kostrzewy czerwonej czy mniszka pospolitego.

Kiedy nie należy stosować środka Halvetic?

Środka do ochrony roślin nie należy stosować:

 • w parkach, na terenie szkół, przedszkoli, terenach sportowych i rekreacyjnych ani wokół placówek opieki zdrowotnej
 • przed wschodami chwastów
 • przed spodziewanym deszczem (może obniżyć skuteczność zabiegu)
 • podczas wiatru, który może znosić ciecz na inne pobliskie rośliny
 • na rośliny mokre
 • na liście, pędy i niezdrewniałą korę drzew

Po więcej informacji na temat tego produktu, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej https://halvetic.com/ - zapraszamy!