wtorek, 01 czerwiec 2021 12:20

Ślub w stylu rustykalnym – o czym pamiętać przy jego organizacji?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pałac Zdunowo wesele Pałac Zdunowo wesele pixabay

Śluby i wesela w plenerze stają się coraz popularniejsze. Dzieje się tak z kilku względów. Obok pandemii, która znacznie ogranicza możliwości organizacji tego typu imprez, również trendy w tej dziedzinie sprawiają, że o wiele chętniej wybierane są wesela na świeżym powietrzu.

W ostatnich latach odnotowano także znaczne zainteresowanie stylistyka rustykalną na ślubach i weselach, która idealnie nadaje się do organizacji tego typu uroczystości na zewnątrz. Czym dokładnie wyróżnia się styl rustykalny na weselach? O czym pamiętać organizując ten wyjątkowy dzień właśnie w tym stylu?

Jakie są główne założenia stylu rustykalnego?

Dlaczego śluby plenerowe to doskonała okazja do aranżacji w stylu rustykalnym? Przede wszystkim dlatego, że dominują w nim elementy związane z naturą i nawiązujące do wiejskiej sielskości. Często też właśnie tego typu wesela są organizowane na wsiach lub w podmiejskich dworkach i hotelach, gdzie można w ciekawy sposób przygotować przestrzeń w ogrodzie lub parku.

W czasie organizowana takiego wesela stawia się na naturalne dekoracje z kwiatów, liści paproci oraz drewna. Często pojawiają się stare przedmioty. Można zaobserwować również świece i lampiony, które zapalone po zmroku dodają miejscu dodatkowego uroku.

Na jakie miejsca w pobliżu Warszawy warto zwrócić uwagę przy organizacji ślubu w stylu rustykalnym?

Już na etapie wyboru miejsca do organizacji wesela, warto wiedzieć, w jakim stylu będzie ono urządzane. Wówczas o wiele łatwiej będzie dobrać dom weselny. Jeżeli interesuje Cię wesele plenerowe urządzane w stylu rustykalnym, zwróć uwagę na miejsce, jakim jest Pałac Zdunowo, położony ok. 20 minut drogi od Nowego Dworu Mazowieckiego. Duży przestrzenny park należący do nieruchomości idealnie nadaje się do organizacji nie tylko wesela, ale i ślubu w plenerze. Jeżeli chcesz, aby zaślubiny odbyły się poza urzędem, musisz uzgodnić to indywidualnie z urzędnikiem.

Jeżeli zastanawiasz się nad urządzeniem ślubu i wesela w plenerze, ale nie wiesz, jak to może wyglądać, przejrzyj fotoreportaże ślubne. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz Pałac Zdunowo wesele, a pokażą się zdjęcia z organizowanych w tym miejscu imprez. Znajdziesz je między innymi na stronie: https://pawelkotas.com/.

Fotograf na ślubie plenerowym, jak znaleźć najlepszą ofertę?

Wybierając fotografa na ślub organizowany w plenerze, warto mieć na uwadze to, że takie środowisko jest zupełnie inne niż to, co zastaje się w studio. Dlatego też w czasie przeglądania ofert fotografów, warto zwrócić uwagę na te, gdzie w portfolio znajdują się sesje plenerowe. Obecnie przykładowe zdjęcia można oglądać w sieci, na stronach internetowych poszczególnych fotografów. Dzięki temu o wiele łatwiej zawęzić pole poszukiwań. W sieci też znajdziesz wiele informacji, które ułatwiają wyszukanie najlepszej oferty dla siebie. Dostępne są także niejednokrotnie opinie na temat konkretnych fotografów, które udostępniają ich wcześniejsi klienci.