wtorek, 23 luty 2021 19:18

Szklarnie ogrodowe

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Szklarnie ogrodowe Szklarnie ogrodowe

Szklarnie ogrodowe to konstrukcje, które umożliwiają stworzenie w ich wnętrzu specjalnego mikroklimatu.

Jest on szczególnie korzystny dla wegetacji i wzrostu roślin. W szklarni mają one odpowiednią temperaturę, ilość światła czy wilgotność powietrza. Nie są też narażone na negatywny wpływ zmiennych czynników atmosferycznych, ptaków czy owadów.

Szklarnie ogrodowe to konstrukcje, które umożliwiają stworzenie w ich wnętrzu specjalnego mikroklimatu. Jest on szczególnie korzystny dla wegetacji i wzrostu roślin. W szklarni mają one odpowiednią temperaturę, ilość światła czy wilgotność powietrza. Nie są też narażone na negatywny wpływ zmiennych czynników atmosferycznych, ptaków czy owadów.

Coraz więcej osób docenia zdrowotne korzyści płynące z samodzielnej hodowli roślin – zarówno warzyw, owoców, jak i kwiatów. Po pierwsze, każdy, kto choć raz spróbował warzyw z domowego ogródka wie, że ich smak jest o wiele lepszy niż wielu kupnych produktów. Coraz więcej osób dbających o zdrowie i świadome odżywianie woli samodzielnie hodować warzywa. Daje to pełną kontrolę nad procesem ich wzrostu bez stosowania sztucznych nawozów. Możliwość posiadania własnego pożywienia nie jest jednak jedyną korzyścią płynącą z hodowli i pielęgnacjo roślin. Uprawa jest zajęciem niezwykle relaksującym. Pozwala odreagować po ciężkich dniach pracy i na chwilę oderwać się od zgiełku codziennych spraw.

Dzięki szklarniom ogrodowym okres wegetacji roślin można znacząco przedłużyć. O ile w przypadku uprawy na otwartym gruncie odpowiedni okres zaczyna się późną wiosną i kończy wczesną jesienią, o tyle dzięki szklarniom uprawę można zacząć już po odpuszczeniu pierwszych mrozów i zakończyć przy pojawieniu się kolejnych.

Szklarnie ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu znaleźć można rozwiązanie pasujące go każdej posesji – nawet niewielkiej działki przydomowej lub rekreacyjnej. Oczywiście, największe korzyści przyniosą duże szklarnie. Umożliwią one uprawę większej ilości roślin. Do wyboru mamy szklarnie ogrodowe z folii, poliwęglanu lub szkła. Te ostatnie nierzadko potrafią pełnić nie tylko rolę praktyczną, lecz nawet dekoracyjną naszego ogrodu.

W przypadku, jeśli rozmiar posesji nie pozwala na postawienie dużej szklarni ogrodowej, to nadal możemy znaleźć rozwiązanie. Dzisiejsza oferta producentów jest szeroka – znajdziemy w niej chociażby mini szklarnie ogrodowe czy tunele foliowe. W ostateczności wyjściem są jeszcze konspekty, które zmieszczą się na najmniejszym ogródku lub nawet na większym balkonie czy tarasie! Dodatkową zaletą takiego „minimalistycznego rozwiązania” jest fakt, że małe szklarnie ogrodowe, konspekty czy tunele są niezwykle tanie, a och montażu dokonamy samodzielnie w niezwykle krótkim czasie.

Każdy miłośnik lub amator własnej uprawy roślin powinien prędzej czy później pomyśleć o własnej szklarni ogrodowej, tunelu lub konspekcie. Znacznie zwiększy to czerpane korzyści i satysfakcję z przydomowej hodowli.