piątek, 01 październik 2021 16:20

Meble w branży gastronomicznej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
meble HoReCa meble HoReCa pixabay

Wystrój to jedna z rzeczy, która oprócz kuchni przyciąga do lokalu gastronomicznego. Dlatego wielu właścicieli restauracji czy kawiarni przykłada do niego tak wiele uwagi.

Szczególnie ważne są odpowiednio dobrane meble. Powinny wpisywać się one w ogólny charakter lokalu. Jednak trzeba też pamiętać o tym, by spełniały one warunki pozwalające na ich długie użytkowanie w restauracji czy pubie. Przekonaj się na, co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu mebli.

Meble HoReCa – co to za meble? Jakie są najważniejsze kwestie przy ich wyborze?

HoReCa to zbiorcze określenie dla lokali działających w szeroko rozumianej branży hotelarskiej i gastronomicznej. Zalicza się tu przede wszystkim hotele, restauracje, kawiarnie i obiekty oferujące catering. Określenie to wywodzi się z krajów Beneluksu, ale szybko przyjęło się także w naszym kraju. Jakie zatem powinny być meble HoReCa?

Warto wybrać takie meble, które będą wpisywały się w ogólny charakter lokalu, ale i w panujące obecnie trendy wnętrzarskie. Obecnie wiele lokali swoim wystrojem nawiązuje do współczesnego minimalizmu, ale w ciepłym wydaniu. Dlatego też można zobaczyć sporo miejsc, których wygląd nawiązuje do stylistyki skandynawskiej. Co ciekawe, modne są także lokale nawiązujące wystrojem do stylu retro, ale i czerpiące z tradycji regionu, w którym się znajdują czy kraju, którego kuchnię oferują.

Trzeba też jednak pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na to, jak zrobione są meble. Z uwagi na to, że są intensywnie użytkowane ich konstrukcja powinna być wytrzymała na drobne uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania, a także duże obciążenia. Dobrze, jeśli będą też łatwe w utrzymaniu w czystości. W przypadku krzeseł, foteli czy kanap, warto mieć na uwadze również komfort klientów, który będą odwiedzać restaurację. Nie można też zapominać o tym, aby powierzchnia blatów była wykonana z materiałów, które mogą mieć kontakt z żywnością.

Gdzie warto zaopatrzyć się w meble dla branży gastronomicznej?

Jak więc widać meble HoReCa to dość specyficzna grupa tego rodzaju produktów. Dlatego też warto poszukać sklepów specjalizujących się w sprzedaży mebli dla gastronomii. Obecnie w większych miastach działają punkty stacjonarne oferujące szeroki wybór mebli dla restauracji czy hoteli. Warto też przeszukać zasoby internetu. W sieci również działają także sklepy z meblami dla gastronomii. Często ich oferta jest o wiele szerszą niż to, co proponują sklepy stacjonarne. Zazwyczaj również ceny produktów w takim przypadku są bardziej przystępne.