sobota, 13 luty 2021 13:35

Wynajem ekspresu do kawy - usługa która się opłaca

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dzierżawa ekspresów do kawy dzierżawa ekspresów do kawy

Picie kawy to dla wielu osób codzienny rytuał. Dlatego coraz częściej ekspresy do kawy można spotkać nie tylko w domach, ale także i w biurach, hotelach czy restauracjach.

 

Jednak zakup sprzętu, który będzie odpowiadał na zapotrzebowanie takich miejsc to dość duża inwestycja. Dlatego ciekawym rozwiązaniem może być dzierżawa ekspresu do kawy. Kiedy dokładnie jest to dobry pomysł? Ile kosztuje wynajęcie ekspresu do kawy i co dokładnie obejmuje cena?

Dzierżawa ekspresu do kawy – kiedy warto się zdecydować na taką usługę?

Do domów najczęściej kupowane są ekspresy do kawy, które wystarczają na potrzeby dwóch osób oraz do okazjonalnego parzenia większej ilości kawy. Do firm np. biur, ale także hoteli, restauracji czy kawiarni są potrzebne o wiele większe urządzenia. Potrafią one kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to duży wydatek, szczególnie gdy potrzeba zakupić kilka takich urządzeń. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość, jaką jest dzierżawa ekspresu do kawy. Cena takiej usługi jest bardzo przystępna, co eliminuje konieczność wydania większej ilości pieniędzy jednorazowo. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla nowo otwierających się firm oraz takich, które planują inne duże inwestycje. Dzierżawa nie będzie obciążała zbytnio ich budżetu, co pozwoli na optymalizację wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem firmy.

Na czym polega wynajęcie ekspresu do kawy?

Jeżeli interesuje Cię dzierżawa ekspresów do kawy – oferta Caffe Grano może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dlaczego warto się zdecydować na taką możliwość? Jedną z zalet takiego rozwiązania jest to, o czym zostało wspomniane powyżej. Chodzi tutaj o koszty związane z utrzymaniem takich urządzeń. Wynajem ekspresów do kawy jest bardziej opłacalny nie tylko ze względu na to, że pozwala na mniejsze wydatki miesięczne. Osoba wynajmująca takie urządzenie nie musi martwić się o okresowe przeglądy urządzeń i ich naprawy, gdyż leży to po stronie firmy oferującej usługę, jaką jest dzierżawa ekspresów do kawy. Cena może też obejmować regularne dostawy kawy oraz mleka do firmy. Dużo zależy od tego, jaką umowę podpiszesz z firmą wynajmującą urządzenia.

Czym się kierować przy wyborze ekspresu do kawy do wynajęcia?

Wybierając ekspres do kawy pod dzierżawę, zwróć uwagę nie tylko na warunki umowy np. to czy możesz wypożyczyć dodatkowe ekspresy na imprezy firmowe itp. Przemyśl także dobrze wybór samych urządzeń. Przykładowo weź pod uwagę to, ile osób będzie korzystało z ekspresu jednorazowo, a także jakie rodzaje kaw będą w nim zaparzane. Najnowsze i najlepsze ekspresy pozwalają na parzenie kaw o różnej pojemności, z dodatkiem różnej ilości mleka, np. latte, cappuccino lub macchiato. Zwróć też uwagę na to, w jaki sposób jest podawana kawa do ekspresu, a także czy jest on wyposażony w młynek z możliwością regulacji grubości mielenia ziaren. To pozwoli przygotować kawę tak, by jak najlepiej ją zaparzyć np. do espresso czy latte macchiato.