niedziela, 10 październik 2021 09:00

Agregaty tynkarskie – ile kosztują i gdzie je zamawiać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
agregaty tynkarskie producent agregaty tynkarskie producent pixabay

Za pomocą urządzeń jak agregaty tynkarskie można bardzo łatwo i szybko tynkować powierzchnie. Teraz na ich zakup decyduje się coraz więcej firm, aby podnieść swoją konkurencyjność i trafić do wielu nowych klientów. Z jakimi kosztami zakupu agregatu tynkarskiego trzeba się liczyć? Gdzie zamówić najlepszy sprzęt do tynkowania maszynowego?

 

Do czego stosuje się agregaty tynkarskie?

Urządzenia jak agregaty do tynkowania, czyli agregaty tynkarskie pozwalają na usprawnienie procesów tynkowania. Wówczas tynkowanie to określane jest jako tynkowanie maszynowe.

Tynkowanie maszynowe umożliwia znacznie szybsze prowadzenie prac tynkarskich. Za pomocą agregatu można między innymi tynkować ściany wewnętrzne, sufity, a także ściany zewnętrzne – elewacje domów. Ponadto większość agregatów umożliwia także pracę z innymi typami materiałów poza tynkami, na przykład z wylewkami maszynowymi, zaprawami różnego typu.

Zatem agregat tynkarski może być wykorzystany w firmie budowlano-wykończeniowej do szeregu prac, co powoduje, że zakupienie tego typu sprzętu staje się opłacalną inwestycją.

Ceny agregatów tynkarskich

Koszt zakupu agregatu tynkarskiego jest zależny od wielu czynników, dlatego też można spotkać się z urządzeniami w bardzo szerokim rozrzucie cenowym.

Za agregat do tynkowania najczęściej należy zapłacić od około 14 do 20 tysięcy złotych netto, niemniej jednak w sprzedaży można znaleźć także urządzenia droższe, których ceny dochodzą nawet do około 35 tysięcy złotych netto.

Z dużym kosztem związany jest też zakup agregatu tynkarskiego współpracującego z silomatem – jest to urządzenie pozwalające na doprowadzanie mieszanki z silosu bezpośrednio do agregatu, co znacznie usprawnia prowadzenie prac na dużych powierzchniach. Silomat jest wydatkiem około 30 tysięcy złotych netto.

Ponadto do działania agregat tynkarski może wymagać zastosowania agregatu prądotwórczego, co jest związane z kolejnym wydatkiem wynoszącym nawet około 15-20 tysięcy złotych netto na wysokiej klasy sprzęt.

Warto wskazać jednak, że agregaty tynkarskie producent może oferować także w cenach promocyjnych, z atrakcyjnymi rabatami, co powoduje, że urządzenie potrzebne do prowadzenia prac w firmie można zakupić taniej.

Gdzie zamawiać agregaty tynkarskie?

Aktualnie urządzenia jak agregaty tynkarskie są oferowane przez wielu producentów, w tym także przez uznane polskie firmy specjalizujące się w produkcji urządzeń budowlanych i wykończeniowych.

Aby wybrać odpowiedni agregat, należy zatem w pierwszej kolejności sprawdzić dostępne na rynku oferty, uwzględniając jednocześnie swoje własne wymagania. Pod uwagę warto wziąć wtedy między innymi wydajność agregatu, pojemność jego zbiornika, zastosowane komponenty.

Z dostępnymi wariantami agregatów można bliżej zapoznać się w internecie, co pozwala na porównanie ze sobą różnych typów agregatów pod kątem ich parametrów technicznych.

Warto także zwrócić uwagę na obsługę klienta, czyli na kwestie związane z gwarancją, serwisem, a ponadto dostępnością części zamiennych, aby można było uzyskać pomoc wtedy, gdy pojawiają się problemy z działaniem agregatu.

Agregaty tynkarskie – zamówienie online

Aktualnie agregaty tynkarskie producent może sprzedawać również za pośrednictwem internetu. To wygodna opcja, chociaż należy pamiętać o tym, że nie pozwala ona na zapoznanie się z wszystkimi paramentami urządzenia na żywo.

Zamówienie agregatu tynkarskiego online pozwala na łatwe i szybkie zakupienie potrzebnego sprzętu, który może być dostarczony bezpośrednio pod wskazany adres z firmą kurierską. Online można zamawiać także dodatki i części zamienne do agregatów.