środa, 20 kwiecień 2022 17:24

Profesjonalne kleje do styropianu, dzięki którym ocieplenie domu stanie jeszcze łatwiejsze

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
kleje do styropianu kleje do styropianu pixabay

Profesjonalne kleje do styropianu są niezbędne na etapie prac budowlanych. Jednak wybierając, je należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie, ponieważ oferta producentów jest bardzo zróżnicowana.

Warto jednak pamiętać, że klej zawsze powinien być dostosowany do podłoża i warunków jego zastosowania. Innym ważnym parametrem jest też jakość kleju do styropianu. W tej kwestii warto sięgać po sprawdzone marki, takie jak kleje KOMBIS.

Jak wybrać dobry klej do styropianu i czym się kierować?

Właściwe docieplenie budynku wymaga użycia odpowiednich środków przeznaczonych do tego. Wśród nich znajduje się także styropian, dzięki któremu dom staje się energooszczędny. Jednak do jego umocowania potrzebny jest dobry klej, który sprawi, że izolacja termiczna będzie bardzo skuteczna i przetrwa wiele lat.

Będąc laikiem w tym temacie warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat parametrów klejów, aby mieć pewność, że wybiera się najlepszy. Obecnie na rynku można znaleźć wielu producentów kleju do styropianu, jednak warto pamiętać, że tylko produkty renomowanych marek, takich jak KOMBIS zapewniają solidną jakość na wiele lat.

Jakie kleje KOMBIS warto wybrać do systemów ociepleń do styropianu?

Wśród renomowanych produktów marki KOMBIS znajduje się mineralna zaprawa klejąca do styropianu, przeznaczona do przyklejania izolacyjnych płyt ze styropianu ekspandowanego do podłoża mineralnego. Jest to klej wysokiej jakości, mający zastosowanie na podłożach z: betonu, betonu komórkowego, cementowo-wapiennego tynku cementowego, piaskowca i i na innych, surowych powierzchniach, wykonanych z cegieł, pustaków, bloczków i innych tego rodzaju materiałów ceramicznych lub silikonowych.

Klej może być również stosowany na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoka farby elewacyjnej lub też na tynku, o ile wcześniej zostanie sprawdzona przyczepność zaprawy do podłoża. Dzięki temu można uznać, że klej jest produktem uniwersalnym, mającym szerokie zastosowanie. Warto jednak mieć na uwadze, że każdorazowo w przypadku ocieplania elewacji budynków powinno stosować się wszystkie składniki danego systemu i jednej marki - w tym przypadku jest to marka Kebe i jej kleje KOMBIS. Daje to gwarancję uzyskania oczekiwanego efektu na wiele lat.

Mineralna zaprawa klejąco-szpachlowa do styropianu i KOMBI ELASTO – dyspersyjna, bezcementowa masa szpachlowa do styropianu

Wśród innych, renomowanych produktów KOMBI znajduje się też wysokiej jakości zaprawa klejąco-szpachlowa i masa szpachlowa, które mają zastosowanie podczas wykonywania elewacji. Sięgając po nie zyskuje się pewność co do wysokiej jakości, a to ma kluczowe znaczenie, ponieważ koszt wykonania elewacji budynku jest dość wysoki, a same prace odbywają się raz na wiele lat. Dlatego warto sięgać po sprawdzone produkty i mieć pewność co do ich wysokiej jakości i konkurencyjności.