poniedziałek, 25 październik 2021 13:05

Rusztowanie, czyli najwyższy poziom bezpieczeństwa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rusztowanie elewacyjne producent Rusztowanie elewacyjne producent pixabay

Prace remontowe, które przeprowadzane są na wysokościach, wymagają wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Nie bez powodu rusztowanie od wieków jest jednym z najskuteczniejszych metod zabezpieczania pracowników budowlanych, podczas pracy.

Czym zatem kierować się podczas wyboru właściwego rusztowania?

Jakie są rodzaje rusztowania?

Wśród najpopularniejszych dziś rodzajów rusztowania wyróżniamy przede wszystkim: rusztowanie modułowe, rusztowanie fasadowe (elewacyjne), które często bywają także nazywane rusztowaniami ramowymi.

Te dwa rodzaje rusztowania mają różne zastosowania i dedykowane są konkretnym potrzebom. To właśnie dlatego rusztowanie ramowe najlepiej sprawdza się w budownictwie, kiedy trzeba wznieść stabilną konstrukcję, która będzie pomocna przy budowie budynku, lub np. podczas ocieplania budynku lub wykonywania napraw elewacyjnych. Warto podkreślić, że rusztowania fasadowe są proste w montażu, dlatego taka konstrukcja może powstać w bardzo szybkim czasie. Co więcej, powstałe tak rusztowanie cechuje się dużą wytrzymałością i daje najwyższy poziom bezpieczeństwa pracownikom budowlanym.

Rusztowanie modułowe jest bardziej skomplikowanym rodzajem rusztowania, ponieważ pozwala na zbudowanie nawet najbardziej skomplikowanych i złożonych projektów. Tego typu rusztowanie najczęściej wykorzystywane jest w przemyśle stoczniowym podczas budowy statków, w przemyśle energetyczny np. w hutach. Należy zaznaczyć, że rusztowanie modułowe ze względu na swoją elastyczność i szerokie możliwości, z powodzeniem może być stosowane do wznoszenia konstrukcji wolnostojących , elewacyjnych , a także do tworzenia konstrukcji pod banery reklamowe.

Czym charakteryzuje się nowoczesne rusztowanie?

Nowoczesne rusztowanie, to przede wszystkim bezpieczna konstrukcja, najlepsza jakość materiałów, która bezpośrednio gwarantuje także bezpieczeństwo i trwałość całej konstrukcji. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby rusztowania wznoszone były wyłącznie z modułów, które są solidne, mocne i wytrzymałe. Oszczędność i wybór najtańszych dostępnych rusztowań kończy się zazwyczaj szybko uszkodzonym rusztowaniem, lub bezpośrednim zagrożeniem pracowników budowy.

Zakup rusztowania o wysokiej jakości jest gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa pracowników budowy, dlatego coraz większa ilość firm budowlanych decyduje się na profesjonalne rusztowania renomowanych firm. To tego elitarnego grona z pewnością należy SLV-Gropu. Rusztowanie elewacyjne producent SLV-Gropu, to gwarancja najwyższej jakości oraz trwałości konstrukcji wzniesionej za pomocą rusztowań tej firmy.