niedziela, 24 październik 2021 11:58

Czy warto w domu zamontować okna PCV?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Producent stolarki PCV Producent stolarki PCV pixabay

Na rynku możemy znaleźć okna zaprojektowane z różnych materiałów. Aluminiowe można bardzo łatwo zarysować, więc trzeba na nie szczególnie uważać, natomiast drewniane wymagają regularnej konserwacji i pielęgnacji.

 

Dlatego najlepszą alternatywą okazują się okna plastikowe, które cieszą się popularnością od wielu lat. Zdobyły one zaufanie zarówno klientów prywatnych montujących okna w mieszkaniach, jak i przedsiębiorców, którzy potrzebują dobrej stolarki PCV do budynku firmowego.

Jakie są największe zalety stolarki PCV?

Bardzo dużą zaletą dla wielu użytkowników jest to, że okna plastikowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Pod względem estetycznym bardzo dobrze pasują do różnych nieruchomości, a także charakteryzują się niewielką wagą. W porównaniu do okien drewnianych są również znacznie bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć albo deszcz.

Dobry producent stolarki PCV zawsze udziela wieloletniej gwarancji na użytkowanie okien przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Okna zaprojektowane z wysokiej jakości tworzyw cechują się również świetnymi parametrami użytkowymi, a największą ich zaletą jest termoizolacyjność.

Dodatkowo dzięki temu, że są energooszczędne, to rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym są znacznie niższe. Warto więc rozważyć zakup takich produktów do swojego mieszkania czy przedsiębiorstwa.

Okna plastikowe - estetyczne i łatwe w czystości

Wiele osób decyduje się na okna plastikowe, ponieważ bez problemu można je dopasować do każdej aranżacji mieszkania i elewacji budynku. Producent stolarki PCV oferuje modele w wielu różnych kolorach, wymiarach i wzorach.

Jeśli chodzi o pielęgnację okien plastikowych, to nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ czyszczenie jest szybkie i łatwe. Można wykorzystać zwykłą ciepłą wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń albo zainwestować w specjalne środki chemiczne. Modele PCV rzadko wymagają konserwacji, ale należy pamiętać, aby co jakiś czas nasmarować zawiasy.

Czy okna PCV są ekologiczne?

Nie dość, że producent stolarki PCV oferuje okna ekonomiczne, wytrzymałe i estetyczne to dodatkowo są ekologiczne, ponieważ można je poddać recyklingowi. Innowacyjne technologie pozwalają przetwarzać nawet do 45 000 ton PVC rocznie.

Podczas takiego zabiegu są one rozdrabniania i sortowane, a także pozbywa się z nich zanieczyszczeń. Następnie uzyskany materiał z recyklingu trafia do granulacji, gdzie ponownie zostanie wykorzystany do produkcji okien plastikowych. Warto również podkreślić to, że producenci wprowadzają coraz nowsze modele do oferty, aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów.