czwartek, 20 styczeń 2022 13:44

Klasyczne łóżko czy sofa rozkładana?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sofa sofa pixabay

Aranżacja domowej sypialni może być bardzo wymagającym zajęciem. Musimy wówczas zadbać o to, by we wnętrzu tym czuć się swobodnie, komfortowo oraz przede wszystkim bezpiecznie.

Kluczowym meblem sypialnianym jest łóżko. Niektórzy zastanawiają się, czy do sypialni wybrać klasyczne łóżko, czy sofę rozkładaną? Tak naprawdę wybór pomiędzy tymi meblami w dużej mierze zależy od przestrzeni, jaką dysponujemy oraz indywidualnych preferencji użytkowników. Warto sprawdzić, jakie meble sprawdzą się w konkretnych miejscach.

Klasyczne łóżko to na pewno wygodniejszy mebel do spania niż sofa. Ma on jednak swoje ograniczenia. Łóżko sprawdza się przede wszystkim w dużych sypialniach, gdzie domownicy mają odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Rzadziej wykorzystywane jest również w blokach, ponieważ w takich miejscach coraz trudniej o zaaranżowanie dedykowanej sypialni, zwłaszcza w sytuacji, gdy posiada się dzieci. Wówczas jako sypialnia bardzo często wykorzystywany jest salon i łóżko w takim układzie będzie nieprzydatne. Mebel ten sprawdzi się tylko w ściśle określonych warunkach.

Dlaczego warto postawić na sofę rozkładaną?

Przede wszystkim sofa rozkładana sprawdzi się wszędzie tam, gdzie klasyczne łóżko nie zda egzaminu. Mebel ten doskonale odnajdzie się w małych sypialniach oraz w domowych salonach i kawalerkach, gdzie będzie jednocześnie pełnił rolę siedziska w dzień i łóżka w nocy. Głównym atutem takich sof jest ich praktyczność, dlatego od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kupujących i należą do najczęstszych wyborów wśród mebli wypoczynkowych. Rozkładana sofa w ciągu chwili zamieni się w wygodne łóżka dla dwóch osób, dzięki czemu może być również użytkowana w sypialni.

Sofy są bardzo wdzięczne aranżacyjnie i uniwersalne. Mogą być umieszczane w bezpośrednim pobliżu ściany lub w formie salonowej wyspy. W przypadku klasycznego łóżka domownicy mają zdecydowanie mniej możliwości. Dodatkowym atutem rozkładanych sof jest wbudowany pojemnik na pościel, w którym z powodzeniem możemy przechowywać również inne przedmioty. Jeżeli poszukujecie sprawdzonego rozwiązania do ograniczonych przestrzennie aranżacji to sofa będzie strzałem w dziesiątkę i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowników.