sobota, 23 październik 2021 09:45

Rolety podtynkowe. O czym musisz pamiętać, decydując się na montaż?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rolety podtynkowe Rolety podtynkowe pixabay

Energooszczędne rozwiązania dla domu to wielość korzyści. Oprócz oczywistej poprawy w kwestii finansowej można odczuć również znaczne podniesienie komfortu życia.

Do jednych z rozwiązań, które są jednocześnie opłacalne, funkcjonalne i estetyczne należą rolety podtynkowe. Jak działają? Dlaczego decyzja o ich montażu powinna zostać podjęta już na etapie projektowania domu? Jakie zalety wynikają z ich montażu?

Praktyczne rozwiązanie, ale głównie dla nowego budownictwa

Głównymi zaletami podtynkowych rolet zewnętrznych są ich właściwości termoizolacyjne. Tworzą idealny duet z nowoczesnymi i energooszczędnymi domami. Warto podkreślić, że rolety tego typu nadają się do nowo powstających budynków, bowiem wtedy można je w nieinwazyjny sposób wkomponować w elewację domu. Dodatkowo, pełnią funkcje estetyczną – rolety da się bez problemu dopasować do innych elementów budynku. Szeroka dostępność kolorów i wzorów pozwala wziąć pod uwagę także dekoracyjne aspekty.

Jakie przeszkody można napotkać, decydując się na rolety podtynkowe?

Rozważając zakup takich rolet, należy wziąć pod uwagę to, na jakim etapie jest budowa nieruchomości. Już w fazie projektowej powinno się wyrazić chęć zamontowania rolet, bowiem do ich instalacji konieczne jest przygotowanie nadproży okiennych i parapetów. Rolety podtynkowe można umieścić w budynku także podczas prac remontowych.


Oszczędność energii zimą

Zarówno okna energooszczędne, jak i rolety podtynkowe mogą chronić przed utratą ciepła w zimowe miesiące – i tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Zatrzymywanie ciepła nie jest jednak jedyną zaletą. Rolety tego typu chronią także przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i skutecznie oddzielają budynek od nadmiernych opadów śniegu, deszczu, gradu lub silnego wiatru. Są też swego rodzaju ratunkiem przed słońcem, które razi w oczy.


Komfort przebywania w domu latem

Przyjemny chłód w upalne dni bez konieczności montażu klimatyzacji? To możliwe. Rolety podtynkowe ograniczają nagrzewanie się budynku, dzięki czemu nawet, gdy temperatura na zewnątrz sięga 40 stopni Celsjusza, w mieszkaniu można odczuć ulgę.


Ochrona przed uszkodzeniami i włamaniem

Wśród zalet rolet można wymienić również ochronę budynku przed uszkodzeniami mechanicznymi. Okna przesuwne są skutecznie chronione zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i niepożądanymi wtargnięciami do domu. Niektóre rolety podtynkowe posiadają funkcję antywłamaniową, jednak solidność wykonania nawet tych standardowych może spowodować, że potencjalnemu złodziejowi będzie o wiele trudniej dostać się do środka. Są to pewnego rodzaju wartości dodane, jednak bardzo ważne.


Wielość korzyści, które oferują rolety podtynkowe sprawia, że na ich montaż decyduje się coraz większa grupa osób. Oszczędność i wygoda – to zawsze warto wdrożyć do życia.