poniedziałek, 06 czerwiec 2022 18:41

Oświetlenie ogrodu, czyli doskonały sposób na zmianę wystroju

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
lampy ogrodowe najazdowe lampy ogrodowe najazdowe

Przydomowy ogród przez wiele osób uważany jest za swego rodzaju azyl dobrej energii i oazę ciszy oraz spokoju. Z tego też powodu ogrody często wyposażane są w nowe elementy ozdobne, aby prezentowały się jeszcze lepiej i piękniej.

Oświetlenie ogrodowe jest w stanie bardzo skutecznie zwiększyć atrakcyjność każdego ogrodu, jednakże konkretne rozwiązania muszą być wybierane w konkretnych przypadkach. Czym zatem kierować się kiedy chcemy dodać oświetlenie do naszego ogrodu?

Lampy najazdowe, czyli światło ukryte w ziemi

Styli aranżacji ogrodów jest tak wiele, że w zasadnie jednym z najważniejszych czynników podczas urządzania własnego ogrodu, jest decyzja o jego oświetleniu. Wbrew pozorom, rodzaj i ilość oświetlenia bardzo mocno wpływa na to, w jaki sposób dany ogród się prezentuje. Jeżeli w ogrodzie dominują bujne rośliny, to bardzo ciekawym i interesującym rozwiązaniem mogą być lampy najazdowe. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, iż cała lampa znajduje się pod powierzchnią ziemi, dlatego pozwala na uzyskanie bardzo interesującego efektu świetlnego słupa.

Takie lampy ogrodowe najazdowe doskonale sprawdzają się także w przypadku minimalistycznych ogrodów, w których głównym tematem jest harmonia pomiędzy poszczególnymi jego elementami. Warto także dodać, że lampy najazdowe doskonale sprawdzają się w przypadku wszelkich podjazdów, altanek i oczek wodnych.

lampy najazdowe wpuszczane w ziemię

lampy najazdowe wpuszczane w ziemię

Słupki ogrodowe oświetleniowe, czyli przestrzeń organizowana światłem

Organizacja przestrzeni ogrodowej wymaga podejmowania trafnych decyzji. Najważniejszą zaś zasadą jest współgranie wszystkich elementów, aby tworzyły one jedną, spójną i harmonijną całość. To właśnie z tego powodu w ogrodach doskonale sprawdzają się wszelkie rozwiązania, które pozwalają na organizację przestrzeni, oddzielanie konkretnych obszarów i wydzielanie miejsca.

dogruntowe lampy najazdowe

dogruntowe lampy najazdowe

Idealnym do tego rozwiązaniem są słupki ogrodowe oświetleniowe, czyli ogrodowe lampy w kształcie słupków, które charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem i praktycznym zastosowaniem. Takie słupki możemy postawić na ogrodowej ścieżce, która oplata cały teren, a także pomiędzy poszczególnymi częściami ogrodu.

słupki oświetleniowe ogrodowe

słupki oświetleniowe ogrodowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także otoczenie ogrodowej altanki takimi świetlnymi słupkami, które sprawią, że atmosfera wewnątrz altanki będzie niepowtarzalna i wręcz magiczna. Słupki ogrodowe oświetleniowe charakteryzują się bardzo interesującym i oryginalnym wyglądem, dlatego przykuwają uwagę wszystkich osób, które znajdą się w danym ogrodzie.

lampa słupek ogrodowy

lampa słupek ogrodowy

Jeżeli poszukujesz interesujących lamp ogrodowych, to koniecznie odwiedź internetowy sklep lnd.pl!