czwartek, 03 marzec 2022 16:26

Technologie budowy domu - którą wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
budowa domu budowa domu new-house

Budowa domu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Jednymi z pierwszych jest oczywiście wybór konkretnego projektu oraz technologii budowy domu. Jakie są najpopularniejsze technologie budowy domu? Czym kierować się przy ich wyborze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Najpopularniejsze technologie budowy domu

Najpopularniejsze obecnie technologie budowy domu w Polsce to technologia murowana, szkieletowa oraz modułowa. Zdecydowanie najwięcej jest domów murowanych, co wynika z faktu, że jest to technologia wykorzystywana od wielu lat. W ostatnich latach ewoluowała w kierunku budownictwa "pod klucz", o którym szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem: https://new-house.com.pl/budowa-domu. W przypadku domów szkieletowych i modułowych mówimy o budynkach, które powstają z gotowych elementów. Czym różnią się zatem obie technologie? Różnica jest zasadnicza, ponieważ mimo iż technologia modułowa opiera się na budownictwie szkieletowym to budynki modułowe powstają w wyspecjalizowanych fabrykach, a na placu budowy są jedynie łączone w całość. W przypadku tradycyjnej technologii szkieletowej zarówno szkielet budynku, jak i jego wypełnienie powstaje na placu budowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze technologii budowy domu?

Decydując się na konkretną technologię budowy domu warto wziąć pod uwagę kilka elementów. Najważniejszym jest z pewnością możliwość wyboru projektu dopasowanego do potrzeb. Z pewnością jest to najłatwiejsze w przypadku technologii murowanej, ponieważ tego typu budynki są najbardziej popularne. Decydując się na budowę z firmą New-House, która realizuje buduje domy na terenie całego kraju klient otrzymuje dostęp do bazy wycenionych projektów, które znajdują się na https://new-house.com.pl/projekty-domow. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej technologii? Przede wszystkim na trwałość, ponieważ budynki murowane są w stanie przetrwać dziesiątki, a nawet setki lat, co jest istotne przy budowie domu wielopokoleniowego. Technologia murowana nie wymaga również konserwacji, a nowoczesne materiały budowlane są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Istotny jest również współczynnik przenikania ciepła, który w przypadku ocieplonych domów murowanych jest wystarczająco niski, co przekłada się na ograniczenie strat ciepła.

Podsumowując należy stwierdzić, że różnorodność technologii budowy domu pozwala inwestorowi wybierać między różnymi rozwiązaniami. Ważne jednak jest to, by wybór ten był świadomy i przemyślany, ponieważ domu budowany jest z reguły raz na całe życie.