wtorek, 26 październik 2021 15:19

Parkiet, czyli najlepsza drewniana podłoga

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
parkiety Kraków parkiety Kraków pixabay

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów zarówno w domu, jak i w mieszkaniu.

Po chwilowym boomie na plastikowe panele, do łask znów powraca drewniany parkiet, który dla wielu osób jest kwintesencją elegancji i najwyższej jakości. W jaki sposób przywrócić parkietowi piękny wygląd i jak o niego dbać? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika know-how!

Dlaczego właściwe ułożenie parkietu jest tak istotne?

Wydawać mogłoby się, że ułożenie parkietu jest bardzo proste, jednakże nic bardziej mylnego. Oczywiście można ułożyć parkiet samodzielnie, z pomocą internetowych filmików, jednak jest to dość ryzykowne. Po pierwsze, bardzo łatwo można uszkodzić parkiet, co będzie generowało niepotrzebne koszty. Po drugie, amatorskie ułożenie parkietu z pewnością zaowocuje nierównościami, które później będą odznaczały się skrzypiącą podłogą. Dlatego też układanie parkietu najlepiej zostawić jest prawdziwym profesjonalistom, którzy doskonale wiedzą jak zrobić do najlepiej.

Lakierowanie i cyklinowanie, czyli troska o parkiet

Dobrze zakonserwowany parkiet jest w stanie przetrwać dziesięciolecia, dlatego tak ważne jest właściwe lakierowanie i cyklinowanie. Cyklinowanie jest zabiegiem odświeżającym parkiet, ponieważ dobrze wycyklinowany parkiet odzyskuje swój dawny blask i gładkość. Warto podkreślić, że cyklinowanie parkietu zaleca się zawsze wtedy, gdy chcemy odświeżyć nasz parkiet.

Co więcej, cyklinowanie parkietu odbywa się prawie zawsze wtedy, gdy ktoś kupuje stary dom do remontu, ponieważ jest to najlepsza i najszybsza metoda na odzyskanie pięknego wyglądu i gładkości nawet wiekowego parkietu. Oczywiście cyklinowanie parkietów musi być przeprowadzane za pomocą specjalnych maszyn do cyklinowania. Dzięki temu renowacja parkietu jest pewna i wykonana z najwyższą dokładnością.

Jeśli chodzi o lakierowanie parkietu, to ten zabieg także powinien być wykonywany przez profesjonalistów. Zawodowcy doskonale wiedzą jaki preparat dobrać do konkretnego rodzaju parkietu, dzięki czemu warstwa ochronna drewna jest w stanie utrzymać się całe dekady. Lakierowanie parkietu ma jedno podstawowe zadanie – uniemożliwić ścieranie się warstwy drewna, dlatego dobrze zalakierowany parkiet charakteryzuje się doskonałą ochroną.

Specjaliści od parkietów z Krakowa

 Jeżeli poszukujesz zawodowców od usług związanych z parkietem w Krakowie, to najlepszymi specjalistami do tego typu zadań są bez wątpienia https://parkietykrakow.com. Firma ta bardzo bogate doświadczenie, co przekłada się na najwyższą jakość usług oraz atrakcyjne ceny.

Parkiet to wizytówka każdego domu i mieszkania, dlatego odpowiedni sposób troski o parkiet pozwala przetrwać mu wiele, wiele lat.